یخ و ترکیبات ارگانیک در شهاب سنگ

اخترشناسان برای اولین بار یخ و ترکیبات ارگانیک را روی یک سیارک شناسایی کرده‌اند.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کشف جدید این تئوری را تقویت می‌کند که دنباله‌دارها و سیارک‌ها نزدیک به چهار میلیون سال پیش به زمین برخورد کرده و این سیاره را با مولکول‌های آب و کربنی که هر دو برای حیات ترکیبات ضروری محسوب می‌شوند، تغذیه کرده‌اند.

دو گروه از دانشمند‌ان در تحقیقات جداگانه با استفاده از تجهیزات تلسکوپ مادون قرمز سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در هاوایی دریافته‌اند که سیارک «24 تمیس» در لایه‌ای نازک از یخ پوشیده شده است.

این سیارک در مدار بین مریخ و مشتری به دور خورشید می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش از این تصور می‌شد که سنگ‌های فضایی بزرگ که سیاره ما را پس از شکل گیری منظومه خورشیدی بمباران کردند حاوی آب منجمد بودند، اما دو پژوهش جدید که در مجله علمی نیچر منتشر شده‌اند، اولین شواهد علمی قطعی‌تر را در مورد نقش سیارک‌ها و دنباله‌دارها در این جریان ارائه می‌کنند، اما هنوز این نکته اسرار آمیز وجود دارد که چطور آب منجمد طی میلیاردها سال روی این سیارک باقی مانده است .سطح آن قطعا باید تبخیر شود.

/ 1 نظر / 5 بازدید
پویا

با نام و یاد خدا دوست عزیز درود. با توجه به فعالیت شما و اینکه ساعاتی از وقت خود را برای وبلاگ نویسی سپری میکنید،بهتر میبینیم که فعالیت خودتون رو در جایی بهتر از محیط های وبلاگ نویسی شروع کنید تا هر مطلب و پستی که میخواین به اشتراک گذاشته بشه ،با سرعت بیشتری مورد استفاده دوستانتون قرار بگیره. انجمن پلاس،در حال اماده شدن برای قرار گیری روی سرور خصوصی ودامنه کوتاه شده ( ir یا com ) می باشد.در حال جذب عضو میباشد.شما میتونید فعالیت خودتون روو از همین امروز در اون شروع کنید.مکان هایی که تازه شروع به کار کرده اند بهترین محیط برای پیشرفت وخودی نشان دادن هستند.برای فعالیت در انجمن کافیست عضو شوید و حساب کاربری خود را فعال کرده وبه تبادل مطالب علمی وفرهنگی و... با دوستان بپردازید. منتظر عضویت شما هستیم.به هنگام عضویت نام معرف خود را RoHaM قید کنید تا تفکیک شما از سایر اعضا برایمان مقدور باشد. با تشکر مدیر انجمن پلاس. www.plusir.gigfa.com