استخدام یک ربات در ناسا

ناسا اخیراً با خرید یک ربات انسان نما قصد دارد از آن به عنوان راهنمای تور در مرکز فضایی کندی استفاده کند.


این ربات که Robothespian نام دارد میتواند همانند یک انسان با بازدیدکنندگان صحبت کند.

به گزارش ایتنا به نقل از NDTV، ناسا با پرداخت 122 هزار دلار این ربات را از شرکت سازنده آن Engineered Arts خریداری کرده است.

انرژی مورد نیاز برای حرکات این ربات توسط هوای فشرده ای که در آن تعبیه شده، فراهم میگردد.

ربات Robothespian قرار است به کسانی که از مرکز فضایی کندی در Cape Canaveral فلوریدا بازدید می کنند، خوشامد گفته و به عنوان راهنمای تور، اطلاعاتی در اختیار آنها قرار دهد.


برخلاف ربات زمخت و خشن R2 Robonaut که طبق برنامه باید در اواخر سال جاری به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شود، Robothespian در زمین باقی خواهد ماند.

گفتنی است این ربات که شبیه انسان طراحی شده میتواند به بیش از 12 زبان سخن بگوید و شوخ طبعی و حاضرجوابی جزئی از ویژگی های آن است.

/ 1 نظر / 5 بازدید
love-p

..........@@ ............@@@ ............@@@@@@@@@ ...............@@@@@@@@@ ....................................@@ ....................@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ....................@@@ ......................@@ .................................................. @@@...............................@@@ @@@................................@@@ @@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@@@@@@@@@@@@@ ..................@@...@@ ..................@@...@@ ......................@@ ......................@@ ............................ ...............@@@@ .............@@.......@ ................@@@@@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ............................@@ ..............................@