Scientific Information

زندگي تكثير ثروتی است كه نامش محبت است

مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز xp را تا سال 2014 تمدید کرد
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۸  

کمپانی مایکروسافت اعلام کرد قرار است تا سال 2014 به پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز XP بپردازد.

مایکروسافت سرانجام آخرین درخواست عمومی کاربران خود را پذیرفت. این شرکت تصمیم گرفته است ویندوز XP را به همراه آپدیت ها و اصلاحیه های (patch) امنیتی تا آوریل 2014 بصورت فنی پشتیبانی نماید. با این وجود مایکروسافت قصد دارد فروش XP را فقط تا 30 ژوئن ادامه دهد.

این مطالب بدین معنا است که مایکروسافت بعد از 30 ژوئن توزیع ویندوز XP را بعنوان یک محصول مستقل و همچنین دادن مجوز (license) آنرا به سازندگان کامپیوتر از قبیل Lenovo، HP، Dell و غیره متوقف خواهد کرد.

در فروشگاه های خدمات کامپیوتری یا در محصولات سازندگان کامپیوتر ممکن است هنوز نسخه های کپی ویندوز یا کامپیوترهایی که بر روی آن ویندوز XP نصب است، یافت شود. البته این موضوع طبیعی است؛ چرا که فروشگاهها و سازندگان کامپیوتر معمولا از کالاهای موجود خود استفاده می کنند. گفته شده که بهتر است سیستم هایی با سخت افزار محدود یا با قیمت کم تا ژانویه 2009 به همراه ویندوز XP ارائه شوند.

همچنین مایکروسافت امکان Downgrade ویندوز ویستا به XP را طبق شرایط مجوز (licensing) برای کاربران فراهم نموده است. بنابراین افرادی که نسخه کپی ویندوز ویستا را تهیه کنند خواهند توانست ویندوز XP را بدون هیچ گونه هزینه اضافه ای اجرا نمایند.

دلیل مایکروسافت از تمدید این دوره زمانی، پشتیبانی از مشتری های تجاری بزرگی هست که سیستم عامل ویندوز خود را در حال حاضر به ویستا ارتقاء نداده اند. نمونه ای از این مشتری ها شرکت هایی هستند که مایل نیستند ویندوز ویستا را بخاطر قطعات سیستمی گران قیمت مورد نیاز (system requirements) جایگزین XP کنند.

بنابراین مشتری های تجاری بزرگ می توانند تا زمان عرضه ویندوز 7 (که قرار است در سال 2010 منتشر شود) ویستا را کنار گذاشته و از XP استفاده کنند.


انسان و کره ماه
ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۸  
جام جم آنلاین: 40 سال پیش در روز 16 ژوییه سال 1969 میلادی نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز سه فضانورد آمریکایی با سفینه آپولو 11 و توسط موشک ساترن 5 از پایگاه کیپ کاناورال ایالت فلوریدا به فضا و به سوی کره ماه پرتاب شدند. هدف از این ماموریت نخستین راهپیمایی انسان به روی سطح کره ماه بود. در مجموع و در طول 3 سال سازمان ناسا در 4 ماموریت 12 فضانورد را به ماه فرستاد که ماموریت آپولو 13 در بازگشت توام با فاجعه بوده و بر اثر انفجار سفینه هر 3 سرنشین آن کشته شدند. گزارشی کوتاه و تصویری از انسان و کره ماه و بازگشت به 40 سال پیش. 26 تیر 88 . منبع : بی بی سی. گزارش : بهرام افتخاری.
تصویر کره زمین از کره ماه . نیل آرمسترانگ نخستین انسانی بود که توانست از سطح کره ماه تصویر زمین را مشاهده کند.
تصویر ماه نورد که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین را در سطح ماه فرود آورد در حالی که مایکل کالینز در داخل سفینه آپولا 11 در آن هنگام به دور مدار ماه می چرخید.
نیل آرمسترانگ نخستین انسانی بود که پا بر سطح کره ماه نهاد و بر سطح آن راهپیمایی کرد.
تصویر تاریخی اثر نخستین گام انسان بر سطح کره ماه.
تصویر نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز که تا لحظاتی دیگر سوار سفینه آپولو 11 شده و به ماه سفر خواهند کرد.
نیل آرمسترانگ در حال پایین آمدن از نردبان ماه نورد است . لحظه ای دیگر او با گام نهادن بر سطح کره ماه نامش را در تاریخ به ثبت می رساند. اندکی پس از آرمسترانگ فضانورد دیگر باز آلدرین نیز به او ملحق شد تا به اتفاق بر سطح ماه راهپیماایی کنند.
تصویر نیل آرمسترانگ با پیراهن سبز و باز آلدرین با ژاکت آبی در حالی که مایکل کالینز در میان آن دو قرار دارد. موشک غول پیکی ساترن 5 در پشت سر آنها قابل مشاهده است.
مایکل کالینز در میان نیل آرمسترانگ و باز آلدرین ایستاده است. سه انسانی که برای نخستین بار کره ماه را فتح کردند.
تصویر نیل آرمسترانگ بر سطح کره ماه و در حالی که بازتاب سایه باز آلدرین بر سطح شیشه کلاه فضانوردی او قابل مشاهده است.
نیل آرمسترانگ در داخل کابین سفینه آپولو 11 با مرکز فضایی کندی صحبت می کند.
Free Image Hosting

8 اتهام برای تقلبی‌بودن ماموریت آپولو
ساعت ۸:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۸  
جام جم آنلاین: دانشمندان معتقدند به دلیل قدیمی بودن و محدود بودن اطلاعات هرگز نمی توان فردی را قاطعانه قانع کرد که ماموریت آپولو انجام گرفته است و تنها می توان با ارائه برخی توضیحات ابهامات موجود در ذهن آنها را از بین برد.

به گزارش مهر، با نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پرواز آپولو 11، اخبار مربوط به جزئیات این ماموریت تاریخی به یکی از مهمترین و پر مخاطب ترین اخبار نشریات تبدیل شده است. این ماموریت تاریخی یکی از بزرگترین موفقیتها در تاریخ تلاشهای علمی بشر به شمار می رود که البته همیشه با انتقادات شدیدی نیز مواجه بوده است.

بسیاری از افراد، مردم عادی یا دانشمندان بر این باورند که این ماموریت هیچگاه شکل نگرفته و تصاویر و فیلمهایی که از آن انتشار یافته است تنها برای فریب افکار عمومی و در استودیوی فیلمبرداری با کمک تجهیزات و نورپردازی هوشمندانه به وجود آمده اند. در ادامه برخی از اتهاماتی که به این مامویت وارد شده و پاسخهایی که برای رد این اتهامات داده شده است را مورد بررسی قرار می دهیم.

اتهام اول: با وجود اینکه هیچ بادی در سطح ماه در وزش نیست زمانی که فضانوردان در حال کوبیدن پرچم به زمین هستند پرچم در حال اهتزاز است.

پاسخ: پرچم از میله ای عمودی برخوردار است و در زمان نصب بر روی زمین توسط فضانوردان به حرکت در می آید. این میله از ماده آلومینیومی سبک و قابل انعطافی ساخته شده است که پس از اتصال، لرزشهای ناشی از نصب درون آن باقی خواهد ماند که این لرزشها باعث ایجاد حرکت اهتزازی در پرچم خواهد شد.

اتهام دوم: در تصاویری که فضانوردان در سطح ماه به ثبت رسانده اند هیچ اثری از ستاره های آسمان دیده نمی شود.

پاسخ: فرود آپولو در هنگام صبحگاه ماه که نور خورشید از هر زمان در آن درخشانتر است، صورت گرفت. به همین دلیل زمان نوردهی استفاده شده در دوربینها بسیار بالا بوده که این امر از ورود میزان زیاد نور به دوربین جلوگیری می کرده و جزئیات تصویر به ثبت نرسیده است. در عین حال با اینکه ستاره ها از سطح ماه به خوبی قابل مشاهده اند به اندازه ای درخشان نیستند که تصویر آنها بر روی فیلمهای عکاسی به ثبت برسد.

اتهام سوم: هیچ اثری از حفره ناشی از فرود فضاپیما در تصاویر دیده نمی شود.

پاسخ: فضاپیمای ایگل بر روی صخره ای بزرگ و سخت فرود آمده بود که توسط لایه ای از غبارهای ماه پوشانده شده بود. بر همین اساس هیچ دلیلی برای وجود داشتن حفره بر روی این سطح سخت وجود ندارد. همچنین غبار ناشی از فرود فضاپیما می تواند هرنوع اثر زمینی ناشی از فرود را پوشش داده باشد.

اتهام چهارم: رد پایی که بر روی خاک ماه باقی مانده و تصویر آن به ثبت رسیده است، بر روی خاک کره ای بدون اتمسفر، رطوبت و گرانش به وجود آمده است. اما ظاهر رد پا مشابه آثاری است که بر روی خاک یا ماسه خیس به جا می ماند.

پاسخ: عدم وجود باد در کره ماه به این معنی است که آثار ایجاد شده بر روی خاک بسیار نرم این کره برای مدت طولانی ثابت باقی خواهند ماند. چنین اثری را می توان به راحتی در فضایی بدون جریان هوا و با کمک توده ای از ذرات ریز مانند انواع پودرها به وجود آورد.

اتهام پنجم: در هنگام بلند شدن ایگل از سطح ماه هیچ اثری از شعله یا دود ناشی از بلند شدن در تصاویر دیده نمی شوند.

پاسخ: سوختی که در راکتهای ایگل استفاده شده بود ترکیبی از موادی به نام هیدرازین و تتروکساید دینیتروژن بوده است که سوختن بدون دود و شعله از خصوصیات احتراقی این مواد به شمار می رود.

اتهام ششم: فضانوردان به خاطر وجود تشعشعات ناشی از کمربند تابشی ون الن هیچ شانسی برای زنده ماندن نداشته اند.

پاسخ: این ادعا بر اساس اظهارات یک کیهان شناس روسی ارائه شده است. زمان کوتاهی که برای عبور از این کمربند نیاز بوده است با توانایی محافظتی فضاپیما ترکیب شده و به همین دلیل شدت تابش این تشعشعات بسیار پایین بوده است.

اتهام هفتم: سنگهایی که از ماه به عنوان نمونه بازگردانده شده اند با سنگهایی که در مناطق قطبی یافت می شوند شباهت زیادی دارند.

پاسخ: برخی از صخره های یافت شده در ماه در زمین نیز یافت می شوند. اما سنگهایی که از ماه آورده شده اند پس از ورود به اتمسفر زمین تماما سوخته و اکسیده شده اند. در عین حال زمین شناسان به صورت قطعی تایید کرده اند که این سنگها توسط انسان از ماه آورده شده است.

اتهام هشتم: تمامی ماموریتهای ماه در دوره ریاست جمهوری ریچارد نیکسون شکل گرفته است. این در حالی است که هیچ رهبر ملی دیگری با وجود توسعه 40 ساله تکنولوژی ادعایی درباره فرود بر روی کره ماه نداشته است.

پاسخ: پس از فرود آپولو بر روی ماه رقابت فضایی کشورها با پیروزی آمریکا به پایان رسید و در عین حال سرمایه برای ادامه دادن چنین ماموریتهایی با کمبود مواجه شد. کشورهای دیگر پس از انجام این ماموریتها علاقه ای به ادامه دادن چنین برنامه هایی از خود نشان نداده و ماموریتهایی در مدارهای پایینی را به دلیل هزینه کمتر و کاربرد بیشتر ترجیح دادند.

Free Image Hosting

10 حقیقت شگفت انگیز درباره ماه
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸  

مهر : آغاز ماموریتهای اخیر ناسا به منظور شکل گیری مطالعات جدید بر روی کره ماه باعث شده تا به بررسی خصوصیات شگفت انگیزی از کره ماه پرداخته شود که شاید تکرار همیشگی این حقایق میزان توجه نسبت به ارزشهای علمی آن را کاسته باشد.

 مدارگرد اکتشافی ماه که هفته گذشته به فضا پرتاب شد سطح ماه را با جزئیاتی بی سابقه نقشه برداری و ثبت خواهد کرد و حتی قادر خواهد بود مسیر حرکت کاوشگرهایی را که در گذشته بر روی این کره حرکت کرده اند را به ثبت برساند.

مدارگرد دیگر این ماموریت نیز طی دو مرحله با حفره شاکلتون در قطب جنوبی ماه برخورد خواهد کرد تا دانشمندان بتوانند موادی را که در نتیجه برخورد به بیرون پرتاب می شوند را مورد مطالعه قرار دهند. تمامی این هزینه ها و تلاشها با هدف کشف اطلاعات بیشتر و جدیدتر از قمر زمین است تا دانشمندان بتوانند ساختار اصلی این کره، تاریخچه دقیق آن و احتمال وجود آب در حفره های تاریک و مرموز ماه را کشف کنند.

نشریه لایو ساینس پس از آغاز ماموریتهای جدید ناسا در راستای بازگرداندن انسان به کره ماه، به بررسی 10 حقیقت شگفت انگیز درباره ماه پرداخته است.

ضربه بزرگ: ماه در نتیجه برخوردی شکل گرفته است که از آن با نام برخورد عظیم یا برخورد بزرگ یاد می شود. اخترشناسان به منظور توضیح این پدیده نظریه ای را با این مضنون ارائه کرده اند: در حدود 4.6 بیلیون سال پیش، جسمی عظیم در ابعاد سیاره مریخ اندکی پس از شکل گیری خورشید و منظومه خورشیدی با زمین برخورد کرده است. در نتیجه این برخورد ابری از صخره های تبخیر شده مرکب از اجرام کیهانی و بدنه زمین به مدار خارجی زمین پرتاب شد. این ابر به تدریج سرد و فشرده شده و حلقه ای کوچک را از اجرام جامد تشکیل داد که با جمع شدن این اجرام در کنار یکدیگر ماه کنونی شکل گرفت.

زمین عامل طلوع ماه: هر روز و طی زمانهای متغیر ماه از سمت شرق طلوع کرده و در سمت غرب غروب می کند. فرایندی که شباهت زیادی به روند حرکتی خورشید و دیگر ستاره ها دارد.
زمین در حال چرخش بر محور خود در جهت شرق است که این پدیده باعث نمایان شدن اجرام کیهانی و ناپدید شدن آنها در طول زمانی معین می شود. کره ماه نیز طی هر 29.5 روز سفری مداری حول زمین دارد که این حرکت تدریجی در آسمان رو به شرق صورت می گیرد. به همین دلیل است که طلوع ماه در برخی روزها با 50 دقیقه تاخیر صورت می گیرد. این شیوه حرکتی همچنین می تواند دلیل طلوع گاه به گاه زودهنگام ماه در هنگام عصر و یا در طول روز را توضیح دهد.

عدم وجود وجه تاریک: برخلاف آنچه به نظر می آید، ماه هیچ وجه تاریکی ندارد. ماه تنها وجه دور افتاده ای دارد که امکان مشاهده آن از زمین وجود ندارد. دلیل این پدیده به زمانهای گذشته باز می گردد. در گذشته های دور تاثیرات گرانشی زمین باعث کند شدن چرخش ماه حول محور خود شد. به محض اینکه چرخش ماه به اندازه ای کند شد تا با دوره چرخشی خود به دور زمین انطباق پیدا کند، تاثیر گرانشی زمین بر روی ماه تثبیت شد. به همین دلیل ماه در حال حاضر یک بار به دور زمین چرخیده و یک بار حول محور خود حرکت می کند و به دلیل اینکه هر دو این چرخشها در زمانی واحد شکل می گیرند، زمین تنها قادر به مشاهده یک وجه از کره ماه خواهد بود.

کمبود گرانش: کره ماه 27 درصد از ابعاد زمین را با جرمی کمتر تشکیل می دهد. در عین حال گرانش موجود در کره ماه تنها 1.6 گرانش کره زمین اندازه گیری شده است. به همین دلیل در صورتی که تکه سنگی در کره ماه از بالا به پایین پرتاب شود، سرعت سقوط آن بسیار کمتر از سرعت سقوط همان سنگ در زمین خواهد بود. همچنین در صورتی که وزن فردی در روی زمین 68 کیلوگرم باشد، همان فرد در کره ماه 11 کیلوگرم وزن خواهد داشت.

کوچک و بزرگ شدن قرص ماه: مدار حرکت ماه به دور زمین بر خلاف باور بسیاری بیضوی است و نه دایره. به همین دلیل فاصله میان مرکز زمین و مرکز ماه طی هر یک از دوره های کامل چرخش ماه، متغییر است. در نزدیکترین فاصله ماه به زمین که اصطلاحا حضیض خوانده می شود فاصله این دو جرم کیهانی از یکدیگر 363 هزار و 300 کیلومتر خواهد بود. این فاصله در نقطه عکس، یعنی در دورترین فاصله ممکن به 405 هزار و 500 کیلومتر افزایش پیدا می کند. به بیانی دیگر زمانیکه ماه در نزدیکترین فاصله خود از زمین کامل شود، 14 درصد بزرگتر دیده شده و درخشش آن 30 درصد افزایش خواهد یافت.

تاریخچه بمباران در ماه: حفره های موجود در سطح کره ماه می تواند گذشته سخت این کره را به خوبی آشکار سازد. به دلیل نبودن نزدیک به مطلق اتمسفر در ماه و کم بودن فعالیتهای درونی در این کره، تعداد حفره هایی که در اثر برخوردهای شدید در بیلیونها سال پیش در ماه به وجود آمده اند رکورد منحصر به فردی را به ثبت رسانده اند.
با تخمین تاریخ حفره های ماه، دانشمندان دریافته اند که سیاره زمین به همراه قمر خود در حدود چهار بیلیون سال پیش تحت بمباران شدید کیهانی بوده است.

کره ماه کره نیست: ماه شکل کروی و دوار ندارد بلکه تخم مرغی شکل است. در صورتی که ماه با دقت مورد مطالعه قرار گیرد می توان دید که مرکز ماه درواقع مرکز هندسی این قمر به شمار نمی رود و در واقع با مرکز واقعی کره دو کیلومتر فاصله دارد.

ماه لرزه: فضانوردان ماموریت آپولو طی بازدید خود از کره ماه از لرزه نگار استفاده کرده و دریافتند این جرم خاکستری جرمی مرده به شمار نمی رود. ماه لرزه های کوچک از کیلومترها پایین تر از سطح خارجی ماه سرچشمه می گیرند و اینگونه به نظر می رسد این لرزه ها تحت تاثیر کشش گرانشی زمین به وجود می آیند. شکستگی های کوچک و فوران گاز از نشانه های وجود ماه لرزه در این کره درخشان است.
به گزارش مهر، دانشمندان بر این باورند ماه نیز دارای هسته ای داغ و مذاب مشابه زمین است. اما اطلاعات به دست آمده از کاوشگر سازمان ناسا در سال 1999 نشان می دهد که ماه دارای هسته ای بسیار کوچک بوده که تنها دو تا چهار درصد از جرم کلی ماه را تشکیل می دهد. این ابعاد در برابر ابعاد هسته زمین که 30 درصد از جرم کلی زمین را تشکیل می دهد کاملا ناچیز است.

تاثیر اقیانوسی: عامل اصلی جزر و مدهای موجود در زمین با در نظر نگرفتن تاثیرات اندک خورشید، کره ماه است. گرانش ماه باعث ایجاد کشش بر روی اقیانوسهای زمین می شود. در ماه جدید و کامل، خورشید، زمین و ماه در یک ردیف قرار می گیرند که این پدیده جزر و مد بیشتری را نسبت به شرایط عادی به وجود می آورد. زمانی که ماه در تربیع اول یا آخر قرار دارد خفیف ترین جزر و مد به وجود می آید. چرخش 29.5 روزی ماه به دور زمین کاملا دوره ای نبوده و در نزدیکترین موقعیت ماه نسبت به زمین بیشترین جزر و مدها به حالت جهشی افزایش پیدا می کنند که به اصطلاح جزر و مد جهشی حضیضی خوانده می شوند.
به گزارش مهر، از دیگر تاثیرات جالب توجه کششهای قمری این است که ماه طی این جزر و مدها قسمتی از انرژی زمین را می رباید که این پدیده باعث کاهش 1.5 میلی ثانیه ای سرعت زمین در هر قرن می شود.

خداحافظ ماه: با توجه به آنچه گفته شد، ماه سالانه مقادیری از انرژی زمین را ربوده و از آن برای بالا کشیدن خود به اندازه چهار سانتیمتر در بالاترین مدارش استفاده می کند. محققان معتقدند ماه زمانی که در حدود 4.6 بیلیون سال پیش شکل گرفته است، فاصله ای برابر 22 هزار و 530 کیلومتر از زمین داشته است که این فاصله اکنون به 450 هزار کیلومتر افزایش پیدا کرده است.
در عین حال سرعت چرخش زمین رو به کندی است و به همین دلیل روزهای زمین رو به طولانی تر شدن گذاشته اند. به تدریج صعود کشش سیاره زمین در میان یک خط فرضی میان مرکز زمین و ماه انباشته خواهد شد و به این شکل تغییرات چرخش سیاره ای زمین متوقف خواهد شد. در این صورت یک روز زمین برابر یک ماه خواهد شد. در صورت وقوع چنین پدیده ای که احتمال آن به بیلیونها سال در آینده نسبت داده شده است، یک ماه زمین بسیار طولانی شده و ماه به تدریج فاصله خود را از زمین افزایش خواهد داد.


کشف اورانیوم در ماه
ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸۸  

فارس: تصاویری که کاوشگر ماه گرفته نشان می‌دهد که در ماه عنصر اورانیوم وجود دارد.

کاوشگر ژاپن که هم اکنون در مدار تنها قمر زمین( ماه) قرار دارد تصاویری از سطح ماه تهیه کرده که در این تصاویر نشانه‌هایی از وجود رادیو اکتیو دیده می‌شود.

این کشفیات جدید در کارگاه علمی اشعه کیهانی که در حاشیه چهلمین کنفرانس ماه برگزار شده بود، ارائه شد.

محققان بر این باورند که می‌توان بر روی ماه یک نیروگاه اتمی ساخت یا ماهواره زمینی از منبع اورانیوم موجود در سطح ماه استفاده کند.

ژاپن مدارگرد ماه خود را در سال 2007 به فضا پرتاب کرده است. این کاوشگر با استفاده از اشعه گاما موفق به شناسایی اورانیوم موجود در سطح ماه شده است.

دانشمندان با استفاده از ابزارهای مختلف توانستند نقشه‌ای از سطح ماه تهیه کنند که در آن وجود توریم، پتاسیم، اکسیژن، سیلیکون، منیزیوم، کلسیم، تیتانیوم و آهن در حال حاضر را تأئید می‌کند.

رابرت ردی یکی از دانشمندان ژاپن گفت: تا قبل از این، گزارشی مبنی بر وجود اورانیوم در سطح ماه ارائه نشده بود و این برای اولین بار است که توانستیم وجود اورانیوم در این قمر را اثبات کنیم.

رئیس گوگل برای ایران خط و نشان کشید
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ تیر ۱۳۸۸  

ما وکلای زیادی در اختیار داریم که در هر یک از این کشورها فعالیت می کنند. اگر آنها به صحبت های ما گوش نکنند مسوولیتش بر عهده خودشان خواهد بود.

عصر ایران- رئیس و مدیر اجرایی شرکت «گوگل» با انتقاد از محدودیت های رسانه ای پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران تهدید کرد: "اگر مقامات ایران از مسدود کردن کانال های ارتباطی از جمله پایگاه های اینترنتی دست نکشند مسوولیت و عواقب این کار با آنها خواهد بود!"

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از گاردین، «اریک اشمیت» در حاشیه یک جشنواره تبلیغاتی بین المللی در شهر کان فرانسه مدعی شد: "کشورهایی چون ایران که در تلاش برای اعمال محدودیت بر رسانه هایی چون تلویزیون، اینترنت، رادیو و تلفن همراه هستند ، خود را به مخاطره می اندازند و مسوولیت این کار با آنها خواهد بود."

این مقام شرکت گوگل در ادامه اظهارات تهدیدآمیز خود گفت: "ما وکلای زیادی در اختیار داریم که در هر یک از این کشورها فعالیت می کنند. ما اعلام کرده ایم که اگر آنها در جهت مسدود کردن آزادی بیان و ارتباطات اقدام کنند، چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود. گاهی آنها رفتارشان را تعدیل می کنند و گاهی نیز خیر. اگر آنها به صحبت های ما گوش نکنند مسوولیتش بر عهده خودشان خواهد بود."

اشمیت در ادامه ابراز امیدواری کرد کلیپ های ویدئویی زیادی از تظاهرات خیابانی که بر روی پایگاه هایی چون «یوتیوب» ارسال شده به آنچه "کاهش خشونت و تعدیل رفتار مسوولان نامید" ، کمک کند.

مدیر گوگل افزود: "اینترنت ، قوی ترین نیرو برای ابراز نظرات و ابراز وجود شخصی است که تاکنون ابداع شده  و دولت ها در سراسر جهان همواره با جریان اطلاعات آنلاین مشکل داشته اند."

اشمیت خاطرنشان کرد: "موتور جستجوگر گوگل به عنوان مالک وب سایت «یوتیوب» ، دائماً برای دولت ها توضیح داده که محدود کردن ابزارهای ارتباطی، کاربرد ندارد."

براساس این گزارش از زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران دسترسی به کانال های ارتباطی با محدودیت روبرو بوده و در این میان استفاده از پایگاه هایی مانند توئیتر و فیس بوک برای کسب اطلاع از آخرین وقایع در بین معترضان متداول شده است.