Scientific Information

زندگي تكثير ثروتی است كه نامش محبت است

بیل گیتس و مایکروسافت در گذر زمان
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳۸۸  

سالهای علاقمند شدن به کامپیوترها

۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ (۶ آذر ۱۳۳۴)

Bill Gates در یک خانواده ثروتمند سیاتلی به دنیا آمد. او فرزند دوم William H Gates II بود. پدرش وکیل دادگستری و مادرش یک فعال امور خیرخواهانه بود.

۱۹۶۸ (۱۳۴۶-۱۳۴۷)

گیتس در Lakeside که یک مدرسه غیرانتفاعی انحصاری بود مشغول به تحصیل شد. او دو کلاس از Paul Allen عقبتر بود.

مدرسه به کمک انجمن اولیا یک ماشین تله تایپ خرید ـ ماشینی که می توانست از طریق خط تلفن، اطلاعات را به یک کامپیوتر مرکزی واقع در دانشگاه شهر ارسال کند ـ.

گیتس و آلن خیلی به این ماشین علاقمند بودند و گاهی اوقات، شبها بصورت دزدکی وارد مدرسه می شدند تا با این ماشین برنامه نویسی کنند.

۱۹۷۲ (۱۳۵۰-۱۳۵۱)

گیتس از ماشین تله تایپ برای طراحی ساعات درسی مدرسه Lakeside استفاده کرد. این کار پیچیده ای بود اما گیتس از این طریق برای دخترهایی را که برایش جذاب بودند در کلاس خودش برنامه ریزی می کرد.


Google Earth 5
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸  

یک آتشفشان و گدازه های اطراف آن

امروز با هزار ترفند تونستم گوگل ارث 5 رو از سایت گوگل  دانلود کنم  بعد از اینکه دانلود تمام شد مستقیم رفتم سر تبریز و اولین چیزی که دیدم عکس زیر بود

 

 

به عقب برگردید ! مثلا  به 50 سال قبل و ببینید که چقدر به محیط زیست در این 50 سال آسیب زدیم !

وضعیت هوا و آلودگی شهر رو  ببینیم و همین طور ابرها  و دیگر پدیده های جوی !

شما می تونید وارد مریخ بشید !!  و تمام مناطق این سیاره رو تماشا کنید !

 

آثار برخورد شهاب سنگ در مریخ

به زیر اقیانوس ها برید و آتشفشان های دریایی ( سیمونت ها و گیوت ها ) رو ببینید و حتا محل  باز شدن ( گسترش اقیانوش ) و فرورانش ها رو هم پیدا کنید !!

باید بشینم ببینم دیگه چه خصوصیاتی داره !؟  اگر شما هم چیزی می دونید بگید

ممنون

در همین مورد

http://www.narenji.ir/content/view/1177/54

http://ittech.blogfa.com/post-321.aspx

(نسخه پرتابل)

دانلود گوگل ارث 5 از RapidShare.com 


ژن تعیین کننده زمان بلوغ در دختران کشف شد
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ خرداد ۱۳۸۸  

ژن ها روی کرموزم های شش و 9 کشف شده اند

 

دانشمندان می گویند رمزگشایی ژنتیکی را آغاز کرده اند که به تعیین زمان آغاز دوره بلوغ و چرخه قاعدگی در دختران کمک می کند.

گروهی بین المللی از دانشمندان، که محققان بریتانیایی در راس آن قرار داشته اند، دو ژن را رد یابی کرده اند که ظاهرا نقش بزرگی در تعیین سن آغاز چرخه قاعدگی در دختران ایفا می کنند. این ژن ها روی کروموزم شش و 9 انسان قرار دارند.

گزارشی که در نشریه علمی "ژن ها در طبیعت" (Nature Genetics)، منتشر شده است، همچنین نشان می دهد به چه علت دختران کوتاه تر و فربه تر چند ماه زودتر از دیگر همکلاسی های خود بالغ می شوند. ظاهرا ژن های کشف شده در کنار دی ان ایی قرار گرفته اند که قد و وزن انسان را تعیین می کند.

گزارش دومی که در همین ارتباط در نشریه مذکور چاپ شده است نیز نتیجه گیری کرده که یکی از این دو ژن نقش کلیدی در آغاز دوران بلوغ در هر دو جنس پسر و دختر دارد.

عمر باروری در انسان ارتباط نزدیک با خطر ابتلا به بیماری های بالقوه مهلک مانند بیماری قلب، سرطان پستان و پوکی استخوان دارد.

تصور شده است که هورمون زنانه استروژن - که در دوره باروری زنان به میزان زیادی ترشح می شود - خطر ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد.

به همین دلیل هر چه دختری زودتر بالغ شود احتمال ابتلای او به این بیماری ها افزایش می یابد.

دانشمندان می گویند که تحقیق جدید آنها نه تنها درک ما از تحولات ژنتیکی را افزایش می دهد بلکه همچنین احتمالا می تواند به مبارزه با بیماری ها کمک کند.

با این حال، آنها قبول دارند که تاثیر یک ژن در تعیین زمان آغاز بلوغ در دختران در مقایسه با عواملی مانند تغذیه و فعالیت بدنی بسیار جزئی است.

در کشورهای غربی آغاز سن بلوغ در کودکان سیر نزولی داشته است و در حال حاضر برخی از دختران در سن هفت سالگی بالغ می شوند. بسیاری افزایش میزان فربهی در دختران را مسبب زود هنگامی بلوغ در آنها می دانند.

هدایت این تحقیق جدید به عهده دانشکده پزشکی پنینسولا در دانشگاه های اگستر و پلیموت انگلستان بوده است. این دانشکده با همکاری موسسات پزشکی و علمی در سراسر اروپا و آمریکا 17 هزار و پانصد و هفده زن از سراسر جهان، شامل زنان اروپایی الاصل، را تحت مطالعه قرار دادند. این زنان گفته اند بین سن 9 تا هفده سالگی بالغ شده اند.

دانشمندان داوطلبان را بر اساس سن آغاز چرخه قاعدگی در هر فرد به دو دسته تقسیم کردند و متوجه شدند که در هر گروه الگوهای ژنتیکی خاصی قابل ردیابی است.


حلقه گم شده داروین پیدا شد
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ خرداد ۱۳۸۸  

با پیدا شدن حلقه گم شده داروین،نظریه وی اثبات شد

فسیل 47 میلیون ساله موجودی شبیه به میمون پوزه دار ماداگاسکار که به طرز خارق العاده ای سالم باقی مانده است در آمریکا رونمایی شده است.

این فسیل به قدری سالم مانده که می توان رد به جا مانده از پوستش بر سنگ را دید و حتی آثار آخرین غذایی که خورده پیداست.
ادعا می شود این فسیل که "آیدا" نامگذاری شده "حلقه گمشده" میان پستانداران عالی امروزی - میمون ها و انسان - و خویشاوندان دورتر آنهاست.
اما برخی کارشناسان مستقل به دیده تردید به این ادعا می نگرند و به علاوه به سر و صدای زیاد پیرامون معرفی آیدا انتقاد داشته اند.
این فسیل در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک و توسط شهردار این شهر رونمایی شد.
هرچند جزئیات فسیل به تازگی در یک نشریه علمی - PLoS One - چاپ شده است یک برنامه تلویزیونی و کتاب مرتبط با آن آماده انتشار است.
آیدا در دهه 1980 در گودالی به نام "مسل پیت" در نزدیکی شهر دارمستات در آلمان که یک گنجینه ارزشمند فسیلی توصیف می شود پیدا شد.این فسیل در بخش اعظم زمانی که از کشف آن می گذرد جزو یک مجموعه خصوصی بوده است.
تحقیق درباره اهمیت این فسیل تحت سرپرستی یورن هوروم از موزه تاریخ طبیعی در اسلو پایتخت نروژ انجام شد.
وی گفت که این موجود فسیلی "نزدیک ترین چیزی است که می توان به یک جد مستقیم" پستانداران عالی پیدا کرد و کشف آن را "تحقق یک رؤیا" توصیف کرد.
این موجود ماده در دوره ای از تاریخ زمین موسوم به اییوسین که در شکل گیری پستانداران عالی اولیه نقش اساسی داشت زندگی می کرد و در نگاه اول شبیه یک لیمور (میمون پوزه دار ماداگاسکار) به نظر می رسد.
اما این موجود فاقد مشخصات بدوی مثل "شانه دندان" است؛ مشخصه ای که در آن دندان های پایینی بخش جلو مانند دندان برش و نیش کشیده و در هم و به طرف جلو منحرف هستند. این موجود همچنین فاقد یک پنجه مخصوص برای تمیز و مرتب کردن موهاست.
تیم محققان نتیجه گیری کرد که این موجود یک لیمور نبوده بلکه یک گونه دیگر است. آنها این موجود را به مناسبت دویستمین سالگرد تولد چارلز داروین و محل کشف، "داروینیوس ماسیلا" نامگذاری کرده اند.
دکتر ینز فرانزن متخصص فسیل های "مسل پیت" و عضو تیم تحقیق، آیدا را به دلیل کامل بودن اسکلت "مثل هشتمین شگفتی جهان" (اشاره به عجایب هفتگانه) توصیف کرد.
وی گفت این فسیلی است که "فسیل شناسان معمولا تنها می توانند خوابش را ببینند."
وی گفت به علاوه آیدا به خاطر داشتن ناخن به جای پنجه، دستی با قابلیت گرفتن و یک انگشت شست روبرویی - مثل انسان و برخی دیگر از پستانداران عالی - "شباهت نزدیکی به خود ما دارد." اما وی گفت که برخی جنبه های دندان نشان می دهد که جد مستقیم پستانداران عالی نیست و بیشتر مثل "عمه" است تا "مادربزرگ".
وی گفت: "او به گروهی تعلق دارد که پستانداران عالی تر و انسان ها از آن تکامل یافتند اما برداشت من این است که روی خط مستقیم نیست."
کارشناسان مستقل بی صبرانه منتظر دیدن این فسیل هستند اما به هرگونه ادعایی در مورد اینکه این یک "حلقه گمشده" است تا حدودی به دیده تردید می نگرند.
دکتر هنری جی از سردبیران مجله "نیچر" گفت که این اصطلاح گمراه کننده است و اینکه جامعه علمی باید اهمیت این یافته را ارزیابی کند.
وی گفت: "خیلی عالی است که یافته ای جدید داریم و خوب مورد مطالعه قرار خواهد گرفت."
اما وی افزود که بعید است این یافته در طراز کشفیات عمده ای چون "آدم فلورز" یا دایناسور پردار قرار گیرد


dailymail.co.uk دیروز از فسیلی با قدمت 47 میلیون سال که حلقه گمشده سیر تکاملی انسان است و جد مشترک انسان , گوریل و میمون محسوب میشود رونمایی شد.دانشمندان معتقدند این فسیل حلقه مفقوده شجره تکاملی انسان است و میتواند قسمتهای مبهم نظریه تکامل انسان رو به خوبی روشن کند. اما این فسیل چه راهی را طی کرد تا به دست دانشمندان برسد. این سنگواره در سال 1983 (26 سال پیش) در آلمان کشف شد.ولی شخصی که آن را کشف کرده بود بدون اینکه از اهمیت آن اطلاعی داشته باشد آن را بر روی دیوار خانه اش نصب کرد! در سال 2006 یک دلال بنام توماس پرنر با دفترکار دکتر هوروم عضو هیئت علمی دانشگاه آثار تاریخی طبیعی اسلو تماس گرفت و خبر از در اختیار داشتن فسیلی با ارزش داد. پروفسور هوروم در این باره میگوید: "زمانی که پرنر سه عکسی که از این سنگواره در اختیار داشت به من نشان داد نزدیک بود قلبم از کار بیفتد. میدانستم این دلال چه گنجینه نفیسی در دستانش دارد. برای دو شب تمام نتوانستم بخوابم. در بیست سال گذشته شایعاتی مبنی بر کشف فسیلی سالم و دست نخورده دهان به دهان میچرخید ولی هیچ فردی از جوامع علمی موفق نشده بود آن را ببیند. کاری که دکتر هوروم کرد این بود که با اعاده نام علم اجازه نداد یکبار دیگر این سنگواره ارزشمند در دست دلالان معامله شود و در کنج خانه کلکسیونر دیگری خاک بخورد. دکتر هوروم که از نقش اساسی این اسکلت در درک ما نسبت به تاریخ تکامل انسان خبر داشت سرانجام موفق شدند در یک معامله هنگفت چند میلیون دلاری و مخفیانه در یکی از بارهای مشروب هامبورگ این اسکلت را از این دلال خریداری کنند تا از بزرگترین قمار زندگیش به نفع علم موفق بیرون بیاید. بالاخره دیروز بعد از دو سال تحقیق و پژوهش خسته کننده بر روی این فسیل, در برابر خیل عظیم مشتاقان در موزه تاریخ طبیعی نیوبورک از این سنگواره پرده برداری شد. دکتر هوروم این فسیل که جنسیت ماده داشته است و اولین حلقه تکامل نوع بشر محسوب میشود را "ایدا" گذاشت. این موجود که قامتی معادل 91 سانتی متر دارد به گفته دانشمندان میتواند حلقه گمشده سیر تکاملی انسان باشد.این موجود جد مشترک انسان , گوریل و میمون میباشد. این موجود میمون-شکل 47 میلیون سال پیش در دریاچه ای مرده است. دانشمندان معتقدند این فسیل حلقه مفقوده شجره تکاملی انسان است و میتواند قسمتهای مبهم نظریه تکامل انسان رو به خوبی روشن سازد....

لینک خبر در دیلی میل


لینک خبر در میل آنلاین